XXII. NORMANDIE - chata Pedálovka
výprava na Kraví horu


Pátek až neděle 14. - 16. prosince 2012
Trasa sobotní výpravy:
Rapotice, nádr.ČD (0 km, 470 m n.m.) - Sudice, (2 km, 380 m n.m.) - soutok Chvojnice a Sudického potoka, (4 km, 360 m n.m.) - Zamazalka, hájenka (6 km, 400 m n.m.) - Sedlačka, hájenka/klášter (8 km, 350 m n.m.) - Kraví hora, zříc. (9 km, 380 m n.m.) - Chvojnice, rozc. u ústí (10 km, 270 m n.m.) - Nad Levnovem, rozc. červené TZT (11,5 km, 360 m n.m.) - Ketkovice, hostinec U Mohelských (14,5 km, 440 m.n.m.) / +3 km na nádraží Rapotice.
Účastníci: .

Počasí: deštivo, kolem 0°C.Sobotní vycházka skutečně dostála názvu akce a i když to mělo být podle Pedála kratší, než avizovaný Jinošov, Cágrova GPS nakonec ukázala 18km! Takže: Rapotice, Sudický potok, Chvojárna... - tam jsme přešli na pravou stranu, vylezli nahoru a hledali Kraví horu. Mírně jsme kufrovali, nepomohla ani GPS, zato jsme viděli 3 divočáky a dva myslivce (vypadali jak mladí Ukrajinci), jak sypali do krmítka kukuřici.
Po tomto extempore jsme se pokorně vydali do Kuroslep a šli po značce. Po cestě jsme udělali oheň, Cyr tentokrát obědval s Trnkáčem - na Trnkáče teda nezbylo. To byla asi krize největší, i když pršelo od rána, tak jak byl člověk v pohybu a v lese nebylo to tak zlý. Oheň byl prakticky na silnici, tam jsme promokli fakt durch. Co čert nechtěl, odbočku na Kraví horu jsme taky minuli a musel se vracet kus do kopce.
Úsek z hradu ke Chvojnici byl taky záživný, následoval přechod na druhou stranu a přes chatovou osadu nahoru - Ketkováku jsme se vyhnuli. Pak už klasicky okolo Panoramy do Ketkovic do hospody.
Tam jsme se hóóódně rozseděli, původně jsme chtěli jet autobusem v 17.16 k vlaku. Některým se to zdálo moc brzo, část osazenstva byla jistě ovlivněna i velmi plnoštíhlou pinglicí. Zároveň tam byla i ta banda, co chodí na jmelí, měli kytary a basu, tak to nebylo špatný. Odchod pěšmo v cca 18.30, těsně před odjezdem vlaku jsme neměli Čendu. Stihl to taktak, protože se vracel pro silně společensky unaveného Trnkáče, ale ten si nakonec stopl nějaké auto a dorazil před Čenichem.
Ve Studenci šla část na chatu, část zašla do hospody - kupodivu i já. Moc dlouho jsme se ale nezdrželi a spěchali na králíka z Jabčákovy vyhlášené kuchyně. Byl fakt vynikající. Večer klasika, a i když Trnky mlžil že letos ohňostroj nemá, nakonec ho samozřejmě měl a cca 23.30 jsem začali natahovat dráty. Letos to bylo snad nejpovedenější, byl slyšet šššššš zvuk odpalu, pak dlouho nic a pak někde vysoko exploze.
Letošní Normandie byla hodně povedená, hodnotím vysoko - asi tak do pátého místa.

Na Chvojnici
Na Chvojnici.
Na Kraví hoře
Na Kraví hoře.
Na Chvojnici
Polední oheň.
V Ketkovicích
Hukot v hospodě U Mohelských v Ketkovicích.


Normandie 2012 - závěrečná fotka
Normandie 2012 - závěrečná fotka.


* * * * * * *


Celkem v sobotu ujito: cca 18 km.
Nejvyšší bod trasy: nádraží Rapotice (470 m n.m.)
Nejnižší bod trasy: Chvojnice u soutoku (cca 270 m n.m.)
K orientaci poslouží mapa Pojihlaví a Pooslaví 1:25.000 z produkce Geodézie On-line.

(stručně zapsal Pilník, trasoval Cágr)

* * * * * * *

Domovská stránka: nasejizdy.czechian.net.

milankrcmar.cz | hevlin.unas.cz | cocka.kvalitne.cz | treking.cz | youtube.com | ctyrka-trebic.webnode.cz | gpsies.com