Víkendovka na chatě 2.
aneb zimní Číchov podruhéPohled z chaty na zimní krajinu mezi Číchovem a Bransouzemi.


Opičí dráha v podkroví.


Mladej Hrozna: ŽÍZEŇ! Aneb: co se v mládí naučíš... aneb: celej tatínek!

Sobota-neděle 11. - 12. března 2006
Kde: chata Číchov.
Účastníci: Kotel, Cágr, Lenka, Regan + Šárka + Martínek, Hrozna + Hanička + Kristýnka + Ondra, Eda + Jitka + Gábinka.
Počasí: sobota - oblačno, polojasno +4°C; neděle - sněžení –4°C.Protože jsme podobnou akci v "drsných zimních podmínkách" podnikli loni, bylo dohodnuto (především díky Reganovi), že letos z ní uděláme tradici. Byl vybrán nejbližší možný termín, kdy ještě bude spousta sněhu. To nebyl vůbec problém, protože letošní extrémně dlouhá a tuhá zima ne a ne skončit. Nebyl to žádný záměr, ale nakonec se sejšn u Kotla na chatě uskutečnilo přesně na den jako loni!

Jako obvykle vyrazil Kotel v časných dopoledních hodinách – nejprve do Hypernovy, především pro plato piv (24x Staropramínků), které pak obětavě na chatu nesl v batohu. Sněhu bylo stále ještě dost, ale i přesto se podařilo autem prorazit z Bransouz kolem řeky až ke splavu, odtud už jen pár set metrů pěšky na chatu. Vše šlo jako na drátkách, topiva dost, takže po poledni už byla chata příjemně vytopená. Vodovod se také bez problémů zprovoznil.
Nejdříve dorazili oproti očekávání Eda s rodinou a Cágr s Lenkou, už po třetí hodině. Regan si dnes dával nějak na čas, ale i on s děckama kolem čtvrté přišel. Naposledy Mareček a spol., už skoro za tmy. Účast tedy byla velice hojná a v chatě to bylo jako na Václaváku. Ale děcka si udělala nahoře v prostorném podkroví hernu a "opičí dráhu" – spočívající ve vybrakování všech matraček z postelí, postavení překážek, zběsilého pobíhání a plazení. A to i pod postelemi, kde byl tudíž vymeten všechen prach :-)) Dole jsme pak popíjeli, hodovali z donesených dobrot a klábosili. Součástí programu pro děcka, který vymyslel Regan, bylo vytvoření nejkrásnějšího a nechutnějšího ovocného poháru – vyhrála Šárka. Ani jsme nazapnuli televizi – stejně tam beztak bylo kulový. Oproti předpokladům nikdo nakonec na noc neodjel, takže jsme se k noclehu nasáčkovali nahoru. Poslední skalní členové (Hrozna, Kotel, Regan) šli spát až ve dvě hodiny! Aby to nebyl Eda, kdo se strachoval, "že ráno bude hrozná zima" a šel spát v péřové bundě(!), ale samozřejmě jako vždy bylo v podkroví příjemně vytopeno.

Ráno se díky malým nezbedům vstávalo poměrně brzo, už asi o půl osmé. Hrozna zatopil a konečně se pustila televize, protože byly samozřejmě pohádky. K našemu překvapení napadlo přes noc asi 15 cm nového prašanu a citelně se ochladilo (cca –5°C). Ačkoli to včera už vypadalo na konec sněhu, protože na jižních stráních kolem chaty už byla "vypálená" místa a tálo to, dnes se zima projevila opět v plné síle. Měli jsme trochu obavu, abysme se od řeky vůbec dostali po polňačce na silnici.
Po snídani a dokoukání pohádek se už pomalu balíme, umylo se nádobí a uklidilo nahoře. Těsně po desáté byl odchod, akorát majitel chaty provedl poslední opatření (vypuštění vody, zastavení plynu a elektriky a celkové zazimování). Od splavu na silnici jsme se auty kupodivu probili, ale problém nastal v kopci v Číchově. Silničáři si už zřejmě včera řekli, že mají vyděláno, takže kopec byl umydlený a před posledním Kotlem v ZX-u zůstal viset Eda s feldou a kopec nevyjel. Oba tedy museli vyjíždět aspoň natřikrát, za pomoci ostatních, kteří poctivě tlačili. Bylo to dost drsné. Ani hlavní tahy na Jihlavu a Telč nebyly vůbec ošetřené a všude závěje sněhu. Takže jsme si aspoň letos naposled(?) užili suprovní zimní rally-jízdu.
Tím skončila naše pohodová zimní víkendovka a následovat by už snad měla první jarní výprava, na kterou se už velmi těšíme.

sepsal a fotil KotelDomovská stránka: nasejizdy.czechian.net.